İngiltere'de Dil Eğitimi

İngiltere'de dil eğitimi almak öğrenciler için önde gelen seçeneklerdendir, çünkü İngiltere’deki dil okulları yüksek kalitededir ve köklüdür. İngiltere'de British Council tarafından akredite edilmiş yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth dahil olmak üzere birçok dil okulu İngiltere'ye yayılmıştır. İngiltere'de hemen hemen her bütçeye uygun dil okulları bulabilirsiniz. Öğrencinin vize alabilmesi için okulun British Council tarafından onaylanması gerekmektedir. Bunun dışında bu okullardan bazıları English UK, Quality English, IALC ve The English Network tarafından akredite edilmiştir.

Dünyadaki en fazla dil kursuna sahip olan Birleşik Krallık ‘ta, yurt dışında dil kursu almayı düşünen öğrenciler, Birleşik Krallık ‘ta kalite ve fiyat açısından çok çeşitli seçenekler bulacaktır. İngilizce dil okullarından bazıları zincir okullardır ve dünyanın her yerinden öğrencilere hizmet vermektedir. Farklı ülkelerde çalışıyor olmaları eğitim kalitelerini yükseltmiş, daha profesyonel bir yönetim ve eğitim anlayışına sahip olmalarını sağlamıştır. Diğer bir dil okulu seçeneği ise butik yapılı okullardır. Sıcak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler bu okulları tercih edebilirler. Diğer bir seçenek de kolej veya üniversite çerçevesindeki dil okuludur. Londra'daki dil okullarında hem zincir okullar hem de butik okullar bulunur, bu nedenle bütçenize uygun bir dil okulu bulabilirsiniz. İngiltere’deki dil okullarında Genel İngilizce Kurslarına her hafta başlanabilmektedir. Kolej ve Üniversite bünyesinde bulunan bazı dil okullarında ise belli başlangıç tarihlerde bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak

İngiltere, dil kursu alabileceğiniz dünyadaki en önemli ülkelerden biridir. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenci İngiltere'ye eğitim almak için geliyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bu öğrencilerin çoğu, İngilizce seviyelerini geliştirmek ve İngilizce pratik yapmak için Birleşik Krallık ‘ta bulunmaktadır. Londra, Oxford, Bournemouth, Liverpool, Manchester, Brighton gibi şehirlerin kültürel ve sosyal yaşamına ve öğrencilerimizin prestijli ve kaliteli dil okullarında eğitim görmelerine destek oluyoruz. Ancak düzgün ve temiz bir İngiliz aksanı öğrenmek isteyen öğrenciler için İngiltere tek seçenek olarak görülebilir. Yoğun sosyal hayatı ile İngiltere, öğrencilerin ekstra pratik yapmaları için hayati bir ülkedir. Türkiye'ye yakınlık Türk öğrenciler ve aileleri için önemli avantajlar sağlamaktadır. Bir dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler haftada en az 15 saatlik bir programa katılmak zorundadır.

İngiltere'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere'nin ulaşım sistemi çok gelişmiştir. Yani hangi şehirde eğitim alıyor olursanız olun diğer şehirleri rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Günlük yaşamınızda ulaşım sisteminin gelişimine ve düzenine hayran kalacak ve hayatınızın ne kadar kolaylaştığını fark edeceksiniz. Londra gibi kozmopolit bir şehirde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Bunun dışında İngiltere için aldığınız İngiltere vizesi ile İngiltere'den İskoçya'ya seyahat edebilirsiniz.